ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kadınlar şiddeti U2 Irish Pub önünde protesto edecek

İstanbul'da kadınlar, bir kadına demir sopayla şiddet uygulayan U2 Irish Pub'un önünde, Hikmet isimli mekan sahibini protesto edecek.

Etkin Haber Ajansı / 07 Aralık 2017 Perşembe, 17:02

İSTANBUL- İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bir bar sahibi, mekanda bulunan kadına demir sopayla saldırdı, kadını kapattığı barda dakikalarca darp etti.

Beyoğlu Bekar Sokakta bulunan U2 Irish Pub'un Hikmet isimli sahibi, dün gece bara gelen Didem Okay ve arkadaşlarına “Ben İrlandalı sevmiyorum” diyerek saldırdı.

Yaşadığı şiddeti sosyal medya hesabından duyuran Okay, "Bir bira içmek için erkek arkadaşımla gittiğim U2 İrish Pub'ta iki İrlandalı ve mekan sahibiyle sohbet ediyorduk. İrlandalılar mekandan ayrıldıktan sonra mekan sahibi bizi sevmediğini söyledi öncesinde gülüp eğleniyorduk dediğim gibi biz de 'tamam bira bitsin gideceğiz' dedik. Adam dışarı çıkıp demir çubuk alıp önce erkek arkadaşıma sonra bana saldırdı. Mekan 6-7 m2 kapıyı kapattı ve bizi dövdü. Erkek arkadaşımın burnu kırıldı her yeri kan içindeyken sürünerek dışarı çıkıp 'dokuz altı bar'dakilerden yardım istedim. Onlar sayesinde kurtulduk ancak yine biri gelip bu adamı şikayet edersem tekrar dayak yiyeceğimi söyledi. Ben anında 155 ve 112’yi aradım. 6-7 tane sivil polis çok geçmeden geldi. Polislere, adama bişey yapmaları konusunda yalvardım ama onun yerine bize suç duyurusunda bulunmamamız için kağıt imzalatmaya çalıştılar. Kabul etmeyince de ambulansa bindirip Amerikan Hastanesi'ne gönderdiler. Hastanede de polis yoktu. Olay budur" dedi.


SALDIRI PROTESTO EDİLECEK

Olay sosyal medya ağı Twitter üzerinde çok kısa bir süre yayıldı. #U2IrishPubKapatılsın hastaghı altında çok sayıda Twitter kullanıcısı tepki gösterdi. İlerici Kadınlar'ın çağrısıyla bu akşam saat 19.30'da U2 Iris Pub önünde saldırı protesto edilecek.