ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Demirtaş duruşmaya getirilmemesini yorumladı: Yargı benden kaçıyor

Twitter hesabından 399 gün sonra görülen duruşmasını değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Sözde yargıdan kaçıyorum diye tutuklandım, on üç aydır yargı benden kaçıyor." dedi.

Etkin Haber Ajansı / 07 Aralık 2017 Perşembe, 20:36

HABER MERKEZİ - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 399 gündür tutuklu olduğu davanın ilk duruşmasına getirilmedi. SEGBİS dayatmasını kabul etmeyen Demirtaş tahliye edilmezken, 14 Şubat 2018'de görülen ikinci duruşmaya getirilmesi kararlaştırıldı.

Avukatları aracığılıyla ilk duruşmayı değerlendiren Demirtaş, "Daha önceleri hali içler acısı olan bir yargı vardı. Şimdi o yargı bile yok. Adalet Saraylarında adalet yazısı iyice silindi. Geriye sadece Saray kaldı. Sözde yargıdan kaçıyorum diye tutuklandım, on üç aydır yargı benden kaçıyor. Bu suçları işleyenler yine bir gün yargı önünde hesap verecekler. Biz değil, Saray'ın önünde iki büklüm eğilenler tarihe utanç olarak geçecekler" dedi.

Demirtaş'ın resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle: