ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kremlin'den Kudüs açıklaması: Endişeliyiz

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi halinde bölgedeki durumun daha kötüye gitme olasılığından endişe duyduklarını söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 06 Aralık 2017 Çarşamba, 14:27

MOSKOVA - Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi halinde bölgedeki durumun daha kötüye gitme olasılığından endişe duyduklarını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Peskov, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Filistin lideri Mahmud Abbas dünkü telefon konuşmasında bu konuyu istişare etti. Mevcut durumdan ve durumun daha kötüye gitmesinden endişe edildiği belirtildi" dedi.

Peskov, henüz resmi olarak açıklanmamış bir karar hakkında yorum yapmak için erken olduğunu da sözlerine ekledi.

Beyaz Saray yetkilileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan edeceğini ve Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması talimatı vereceğini açıklamıştı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da Trump'ın, Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasıyla ilgili kararını bugün ilan edeceğini açıklamıştı.