ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kızıl İnşa Hamburg: Polis gerçeklerin üstünü örtmeye çalışıyor

Almanya'nın 8 eyaletinde 24 antifaşistin evi ve lokallerine yapılan baskınlara ilişkin açıklama yapan Kızıl İnşa Hamburg, polisin baskınlarla gerçeklerin üstünü örtmeye çalıştığını belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 05 Aralık 2017 Salı, 14:41

HAMBURG - Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleştirilen G20 Zirvesi sırasındaki gerçekleştirilen eylemlere katıldıkları gerekçesiyle Kızıl İnşa Hamburg üyelerinin evleri ve lokallerine baskın düzenlendi.

Baskına ilişkin açıklama yapan Kızıl İnşa Hamburg, "Hamburg polisi büyük bir şov gösterisi yapıyor. Zirve günlerinde uyguladıkları şiddet ve işledikleri suçların üstünü örtmeye çalışıyor. Bizler G20 Zirvesi sürecinde çadır kentlerde yatamadık, semtlerimiz işgal altındaydı ve gösterilerimize sürekli müdahale edildi. Polisin yalanları açık ortada ve şimdi bizleri suçlu ilan ediyor" diye tepkisini dile getirdi. Açıklamada, "Bizleri böyle baskınları korkutamazsınız. Hamburg'da yeni bir dünya düzeni için tepkisini sokaklara taşıyan tüm aktivistlerden yeniden teşekkür ediyoruz" diye kaydetti.

Stuttgart kentinde Lilo Herrmann Haus'a adlı antifaşit lokale de sabah saatlerinde baskın düzenlendi. AGİF'in yanısıra çok sayıda gençlik örgütünün üye olduğu Sol Merkez'in yaptığı açıklamada ise "Merkezimiz G20 öncesi ve bugünde daha insanca yaşanabilinecek bir toplum için mücadele edenlerin buluştuğu bir mekandır. Değişik etkinlikler ile Hamburg'daki G20 Zirvesi'ne çağrı yaptık. Bugün bir yoldaşımıza yapılan baskıyı hepimize yapılmış sayıyoruz ve korkmuyoruz" diye belirtti.