ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HAKİM Erzincan'da kediye yapılan işkenceyi kınadı

Erzincan Orduevi'nde Taner H. adlı asker yavru kediye işkence yapmasına ilişkin açıklama yapan HAKİM, "Cinnet toplumuna dönüşen Türkiye için önlem alın" diye belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 04 Aralık 2017 Pazartesi, 10:03

HABER MERKEZİ - Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM), Erzincan Orduevi'nde Taner H. adlı asker yavru kediye işkence yapmasına ilişkin açıklama yaptı.

"Erzincan Orduevi'nde görev yapan bir askerin, bir yavru kediyi hunharca nasıl darp ettiğini, küçücük bedenini işlek trafiğin olduğu caddeye nasıl fırlattığını gördünüz mü?" diye soran HAKİM, "Görmediyseniz lütfen videoyu izleyin ve tam olarak cinnet toplumuna dönüşen Türkiye için önlem alın" dedi.

HAKİM, "Biz bu cinnet halinden endişeleniyoruz, siz de endişelenin! Toplumun kanayan yarası olan hayvanlara karşı işlenen tüm haksız fiiller ve artan toplumsal şiddete karşı, hepinizin sorumluluk almasını bekliyoruz" diye kaydetti.

AKP'ye seslenen HAKİM, "İktidar partisi olarak, savunmasız hayvanlar için dile getirdiğimiz taleplerimize kulak tıkamayın" diye belirtti.

Muhalefet partilerine de seslenen HAKİM, "Gündem dışı konuşmalar, yazılı ve sözlü soru, meclis araştırması önergeleri ile hayvan hakları ihlallerini ve toplumsal şiddeti sürekli gündeme getirin" dedi.