ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kadın katili: Öldürmeye kastım yoktu, kabloyu çok sıkmışım

İzmir'de eski karısını boğarak öldüren Mürşit Sam, her kadın katili gibi "onu çok seviyorum" sözünün arkasına sığındı. Sam, kendisini "kabloyu çok sıkmışım" diye savundu.

Etkin Haber Ajansı / 30 Kasım 2017 Perşembe, 10:19

İZMİR- Üsküdar Kulaksız'ı boğarak öldüren eski kocası Mürşit Sam'ın yargılandığı davanın duruşması dün görüldü.

Mürşit Sam isimli erkek, 6 Mayıs'ta İzmir'de konuşmak için gittiği evinde kendisinden boşanan Üsküdar Kulaksız'ı kabloyla boğarak öldürdü. Gözaltına alınan Sam hakkında İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mahkemede savunma yapan Sam, Üsküdar Kulaksız'ın kendisini aldattığından şüphelendiğini, sorduğu sorulara Kulaksız'ın cevap vermediğini ve bu yüzden kendisini kaybedecek kadar sinirlendiğini iddia ederek, "Öldürme kastım yoktu, kabloyu çok sıkmışım" dedi. Sam, kadın cinayetlerinde hemen her katil erkeğin dile getirdiği "onu çok seviyordum" ifadesini kullandı.

Kulaksız'ın annesi Satı Kulaksız ise "Sonradan öğrendim ki sanık kızıma 'eğer şikayet edersen seni de aileni de öldürürüm' diyormuş" dedi.

Mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.