ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

MGK'dan Efrin'e saldırı tehdidi

MGK toplantısından Efrin'e işgal tehdidi çıktı.

Etkin Haber Ajansı / 28 Kasım 2017 Salı, 19:57

ANKARA - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın çevresinin Man adasında off-shore hesaplarının belgesinin açıklanmasının etkileri devam ederken MGK toplantısından Efrin'e işgal tehdidi çıktı.

3,5 saat süren MGK toplantısı sonrasında yayımlanan bildiride, "Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının İdlib gerginliği azaltma bölgesi'nde 'gözlem misyonu'nu başarıyla sürdürdüğü, bu görevin Batı Halep'le Afrin yakınlarında da yerine getirilmesiyle huzur ve güven ortamını gerçek manada sağlanabileceği mütalaa edilmiştir. İdlib'deki misyon Afrin yakınlarında da yerine getirilmeli" denildi.

Kürt halkının Kuzey Suriye'de statüsü kazanmasının kabul edilemez bulunduğu vurgulanan bildirgede "PKK/PYD-YPG terör örgütünün Suriye'nin demografik yapısını örtülü etnik temizlik yapmak suretiyle bozmasının ve toprak edinme çabalarının, uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırı olduğu bu cihetle de kabul edilemez bulunduğu, Türkiye'nin kendi güvenliğini sağlamak maksadıyla özellikle hudut bölgesinde gereken her türlü tedbiri almaya devam edeceği bir kez daha vurgulanmıştır" ifadeleri yer aldı.