ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'33 Düş Yolcumuz için adalet istemeye devam edeceğiz'

Samsun'da Suruç katliamının 28. ayı dolayısıyla basın toplantısı düzenleyen Gençlik Örgütleri, "33 Düş Yolcusu'nun anılarına sahip çıkmaktan vazgeçmeyecek, özlemini kurdukları bir gelecek için bıraktıkları yerden yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 20 Kasım 2017 Pazartesi, 17:40

SAMSUN - Gençlik Örgütleri, Suruç katliamının 28. ayı dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Gençlik Örgütleri salona "Suruç için adalet, herkes için adalet" pankartı astı. Basın açıklamasını Suruç katliamı gazisi Seyit Çakmak okudu.

Suruç katliamının 28. ayının geride bırakıldığını hatırlatan Çakmak, "Ortadoğu'da kadın pazarları kuran, kafa kesen bir barbar sürünün yıktığı bir kenti yeniden inşa etmek için yola çıkan 33 Düş Yolcumuz için adalet istemek için 28. kez bir aradayız" dedi.

Suruç davası avukatlarının ve yaralılarının tutuklu oldukları için 13 Kasım'da ki mahkemeye katılamadıklarını söyleyen Çakmak, "13 Kasım'da görülen duruşma, yine ailelerin, yararlıların suçlu gibi gösterilemeye çalışıldığı bir ortamda gerçekleşti. Suruç Davası'nda patlama anında orada olan ancak fiziki yaralanma yaşamayan kişilerin müdahillik talepleri dahi reddedildi" diye belirtti.

Adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceğini ifade eden Çakmak, "33 Düş Yolcusu'nun anılarına sahip çıkmaktan vazgeçmeyecek, özlemini kurdukları bir gelecek için bıraktıkları yerden yürümeye devam edeceğiz. Hiç bir düş yarım kalmayacak" diye konuştu.