ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yaşam savunucuları Antalya'da Büyüknohutçu çiftini andı

Türkiye'nin dört bir yanından Antalya'ya giden yaşam savunucuları Büyüknohutçu çiftini anmak için etkinlik düzenledi.

Etkin Haber Ajansı / 04 Kasım 2017 Cumartesi, 14:54

ANTALYA - Yaşam savunucuları, öldürülen Büyüknohutçu çiftini anmak ve ölümsüzleştirmek, doğayı koruma mücadelesini büyütmek için Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu Çevre Bilinci Parkı'nda buluştu.

Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan ve Sedir ağacı ormanlarını korumak için bölgedeki taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle bilinen Ali ve Aysin Büyüknohutçu 9 Mayıs 2017 tarihinde hayatını kaybetti.

Ali ve Aysin'in öldürülmesinin üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen cinayet hala aydınlatılmadı. Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin adının verildiği park bugün Antalya'da Muratpaşa'da yapılan etkinlikle açıldı.

Parkta yapılan basın açıklamasında, katledilen çiftin kızlarından Emine Büyüknohutçu, "Bizler en başta doğa için adalet istiyoruz. Yoksa geriye ne bir avuç toprak, ne bir damla su, ne kardeşçe bir orman, ne de hür bir ağaç kalacak.... Kalbimizde yaşattığımız ülkeye kavuşuncaya kadar vazgeçmeyeceğiz, yaşamı savunacağız!" dedi.