ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Seher'in imza gününe yoğun ilgi

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın kitabı "Seher", TÜYAP'ın ilk gününde düzenlenen imza töreninde yoğun ilgi gördü.

Etkin Haber Ajansı / 04 Kasım 2017 Cumartesi, 17:20

İSTANBUL - TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı. 12 Kasım tarihine kadar sürecek fuar, "İyi ki varsın edebiyat" temasıyla Beylikdüzü'nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. Onlarca yayınevinin katıldığı fuarda bu yıl 18 uluslararası yazar ve konuk ağırlanacak. Panel, atölye ve imza etkinliklerinin yapılacağı fuarın onur yazarı Ayla Kutlu oldu.

Tutuklu Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın hapishanede yazdığı "Seher" adlı kitabı yazarlar ve şairler tarafından imzalandı. Yazar Burhan Sönmez, Gaye Boralıoğlu, Hüseyin Kıran, Jaklin Çelik, Mehmet Said Aydın, Müge İplikçi, Seray Şahiner, Şeyhmus Diken, Yavuz Ekinci ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder gibi isimlerin yer aldığı etkinliğe yüzlerce kişi katıldı.

Okurlar, yazar ve şairlerin salona girmesiyle "Zindanlara özgürlük" sloganı attı. Kısa sürede yoğun ilginin olduğu "Seher" kitabı fuarda, 11. baskıyla okurlarıyla buluştu.

ÖNDER: CEZAEVLERİ BİZİM İÇİN BAŞKA BİR MÜCADELE ALANIDIR

İmza töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP'li Sırrı Süreyya Önder, 4 Kasım siyasi darbenin yıldönümü olduğuna dikkat çekti. Önder, "Cezaevleri bizim için hayatın bir başka mücadele alanıdır. HDP hayatın şu an bütün alanında örgütleniyor. Bu tahribatı onararak direnişine devam edecek" dedi.

Fuar, etkinliklerle devam ediyor.