ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yordam'dan Ekim Devrimi'nin 100. yılına özel kitap

19 yazarın Ekim Devrimi'ne dair makalelerinin yer aldığı "Ekim Devrimi 100. Yılında" kitabı 7 Kasım'da raflardaki yerini alacak.

Etkin Haber Ajansı / 03 Kasım 2017 Cuma, 17:20

HABER MERKEZİ- Yordam Yayınları, Ekim Devrimi'nin 100. yılına özel "Ekim Devrimi 100. Yılında" kitabını çıkardı.

19 yazarın kolektif emeğiyle hazırlanan kitapta, Ekim Devrimi farklı yönleri, yönelimleri ve bakış açıları ile ele alınıyor.

Gökhan Atılgan'ın hazırladığı "100. Yılında Ekim Devrimi", devrimin yıl dönümünde, 7 Kasım 2017 tarihinde raflardaki yerini alacak. Kitapta, devrime 100 yıl aradan sonra ve değişik açılardan bakan 19 yazarın makaleleri yer alıyor. Devlet ve demokrasi sorunundan sanat ve edebiyata, Ekim'in dünyanın dört bir yanında yarattığı etkilerden Anadolu'nun aynasında yaşananlara, ayaklanmanın kendisinden günümüze etkilerine kadar farklı yönleriyle devrimin ele alındığı kitapta şu yazarların makaleleri bulunuyor:

Edward Hallett Carr, Samir Amin, Vijay Prashad, İrfan Habib, August H. Nimtz, Neil Faulkner, Cem Eroğul, Marian Sawer, Metin Çulhaoğlu, Erkin Özalp, Emel Akal, Gökhan Atılgan, Yeşim Dinçer, Turgay Fişekçi, Korkut Boratav, Tamas Krausz, Mehmet Yetiş, Gamze Yücesan Özdemir, Haluk Yurtsever