ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

MKM, Kürt Kültür ve Sanat Festivali programını açıkladı

MKM, "Özgür sanatla yeni yaşama" şiarıyla gerçekleştirecek İstanbul Kürt Kültür ve Sanat Festivali'nin programını açıkladı.

Etkin Haber Ajansı / 21 Ekim 2017 Cumartesi, 13:24

İSTANBUL- Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM), Beyoğlu'nda bulunan MKM binasında bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği Kürt Kültür ve Sanat Festivali'nin programını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Festivale ilişkin yapılan basın açıklamasının Türkçesini MKM sanatçısı Nurhak Kılagöz Kürtçesini ise Ruken Yılmaz okudu.

'NEFES ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ'

Açıklamada, "Hayatın içinde hayatla var olur sanat. İçinde bulunduğumuz savaşların gölgesinde sanat kanayan yerlerimize merhem olur. Bu yıl 3'üncüsünü düzenleyeceğimiz festival ile biraz nefes almaya çalışacağız" denildi.

Festival 25-29 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da bulunan Cezayir Restourant, Şişli Kent Kültür Merkezi, Kenter Tiyatrosu, Su Gösteri Merkezi, Bostancı Gösteri Merkezi, Gölge Kültür Merkezi salonlarında gerçekleşecek. Festival programı içerinde sergi, panel, konser, tiyatro etkinlikleri gerçekleşecek.