ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF'nin Ekim Devrimi kampanyası sürüyor

Ekim Devrimi'nin 100. yılı dolayısıyla yürüttüğü çalışmalarda, "Gençlik devrimin safına" çağrısı yapan SGDF'liler, bugün ve yarın İstanbul, İzmir, Ankara, İstanbul ve Eskişehir'de "Ekim Devrimi ve Devrimin Güncelliği" konulu paneller düzenleyecek.

Etkin Haber Ajansı / 21 Ekim 2017 Cumartesi, 12:28

HABER MERKEZİ- Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), "Bitmedi daha sürüyor o kavga Ekim Devrimi 100 yaşında" şiarıyla başlattığı kampanyayı sürdürüyor.

Sosyalist gençler İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Kütahya, Eskişehir, Zonguldak'ın da aralarında bir çok kentte yürüttüğü çalışmalarla Ekim Devrimi'ni anlatıyor, sosyalizmin güncelliğine vurgu yapıyor. Etkinliklerde 11 Kasım'da İstanbul'da yapılacak Ekim yürüyüşüne de çağrı yapılıyor.

ODTÜ, DTCF, Dokuz Eylül, İstanbul, Marmara, Orhangazi, Osmangazi ve bir çok üniversitede bildiri, afiş, yazılama ve ajitasyon çalışmaları yapan sosyalist gençler, ayrıca "Ekim Okumaları" ve "Ekim Film Gösterimleri" gerçekleştiriyor. Ankara, İstanbul ve Eskişehir'de gerçekleştirilen film gösterimleri ve kitap okumalarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

"Gençlik devrimin safına" çağrısı yapan SGDF'liler, "Ekim Devrimi ve Devrimin Güncelliği" konulu paneller de düzenleyecek.

Bugün saat 17.00'da İstanbul BEKSAV'da yapılacak panelin konuşmacısı Abstrakt Dergisi Editörü ve yazarı Olcay Çelik. Yarın (22 Ekim) ise Ankara Mesken Kafe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuar Gençlik salonu, Eskişehir ve Adana'da paneller düzenlenecek.