ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ege Üniversitesi'nde mezun 12 öğrenciye disiplin cezası

Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2016-2017 dönem mezunu kadın öğrencilerin, mezuniyet töreninde açtıkları "Barış, Adalet, Özgür Akademi, Özerk Üniversite, Hocama Dokunma, Nuriye ve Semih Ölmesin, Pride” yazılı dövizleri tuttukları nedeniyle 12 öğrenciye disiplin cezası verildi.

Etkin Haber Ajansı / 03 Ekim 2017 Salı, 11:24

İZMİR- Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan 12 öğrenciye disiplin cezası verildi.

Son yıllarda mezun olan, öğretimine devam eden öğrencilere açıktıkları soruşturmalarla, verdikleri disiplin cezalarıyla en son ise Temmuz ayının ilk haftasında Ege Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü internet sitesinde yayımlanan açıklama ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersinden 100 puan almak için Mehmetçik Vakfı'na veya 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Vakfı'na veya Kızılay'a 100 lira bağışlamalarını yazarak gündeme gelen Ege Üniversitesi yeni bir disiplin cezalarıyla gündemde.

Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2016-2017 dönem mezunu kadın öğrencilere, mezuniyet töreninde açtıkları "Barış, Adalet, Özgür Akademi, Özerk Üniversite, Hocama Dokunma, Nuriye ve Semih Ölmesin, Pride” yazılı dövizleri tuttukları nedeniyle soruşturma açıldı.

Açılan dövizer nedeniyle mezun olan 12 öğrenciye kınama cezası verildi. Açılan soruşturmanın ardından verilen cezanın ise Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Başkan Yardımcısı'nın talimatıyla olduğu öğrenildi. Sosyoloji Bölüm Başkanı'nın ise nefret ve ayrımcılık, mobbing suçundan hâlâ devam etmekte olan soruşturması bulunduğu öğrenildi.