ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Samsun'da Öğrenci Kolektifleri'ne silahlı saldırı

Samsun'da 4 Öğrenci Kolektifleri üyesi faşistlerin silahlı saldırısına uğradı. Devrimci öğrenciler hafif yaralandı.

Etkin Haber Ajansı / 09 Ağustos 2017 Çarşamba, 13:03

SAMSUN- Samsun'un Atakum ilçesinde Öğrenci Kolektifleri'nden 4 üniversite öğrencisi faşistlerin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıya uğrayan Abdullah Özer, yaşananları ETHA'ya anlattı. 19 Mayıs Üniversitesi öğrencisi olan Özer, faşistlerin sık sık okulda sözlü saldırısına uğradıklarını söyledi.

Özer, "Markete gitmek için evden çıktığımda, okuldan tanıdığım Ülkü Ocakları üyesi Enes İnan'ın takip ettiğini fark ettim. Markete girdim ve güvenlikten polise haber vermesini istedim. Bu sırada oda marketteymiş ve benim yardım istediğimi duyunca dışarı çıktı" dedi.

Güvenlik görevlisi yardım etmeyince arkadaşlarına haber veren Özer, market çıkışında faşist İnan ve beraberindeki 3 kişinin kendisini beklediğini söyledi. Özer, "Saldırıya uğradım. Bu sırada arkadaşlarım geldi. Kavga sırasından beni takip eden Enes İnan silah çekti. Üzerime ateş etmeye çalıştı, kolundan tutunca mermi yere isabet etti. Daha sonra bunun kuru sıkı olduğunu öğrendim" diye konuştu.

Kendilerini savunan devrimci öğrencilerle faşistler arasında bir süre arbede yaşandı. Bu sırada devrimcilerden birinin kaşı, birinin dudağı patladı bir diğeri de kafasına ağır darbe aldı.

Suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Özer, şöyle dedi: "Okulda sürekli sözlü saldırıyorlardı ama bir şey yapamıyorlardı. Aynı kişiler daha önce Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'ne saldırmış, camlarını kırmıştı. Camlarını tekrar yaptırınca faşist söylemli afişler asmışlardı. Bana silah çeken faşist Enes İnan başka bir arkadaşıma da bıçak çekmişti. 11-12 kişilik faşist bir grup daha önce de arkadaşlarımıza pusu atmış, yaralamışlardı. Yani bu tür olayları çok, suç duyurusunda daha önce de bulunmuştuk."

Bugünkü saldırıdan dolayı şikayetçi olduklarını dile getiren Özer, dayanışma çağrısı yaptı.