ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Gençlik örgütleri 'Suruç için adalet' çağrısı yaptı

Gençlik örgütleri, "Suruç için adalet herkes için adalet" kampanyasının ilk çalışmasını Beşiktaş'ta yaptı. Gençler, 14 Temmuz'da görülecek Suruç'un ikinci duruşmasına sahip çıkma çağrısı yaparken, 20 Temmuz'da yapılacak anmaya da katılım çağrısı yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Temmuz 2017 Çarşamba, 11:40

İSTANBUL- Gençlik örgütleri "Suruç için adalet herkes için adalet" şiarıyla Suruç katliamının 2. yılına ilişkin başlattığı kampanyanın ilk çalışmasını Beşiktaş'ta yaptı.

Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda buluşan gençlik örgütleri, Beşiktaş halkına Suruç için adalet çağrısı yaptı. Yaptıkları konuşmalarla 14 Temmuz'da Urfa Hilvan'da görülecek Suruç katliamının davasının 2. duruşmasına çağrı yapan gençlik örgütleri şunları da söyledi: "Kobaneli çocuklara şeker götürmek isteyen, 'Kobane'yi beraber savunduk, beraber inşa edeceğiz' diyen Türkiyeli gençler 20 Temmuz 2015'te Suruç'ta tarihin gördüğü en kanlı gençlik katliamlarından biriyle karşılaştı. Bu katliamı gerçekleştirenler, aylarca Suruç'un adalet talebine yanıt vermedi. Suruç davasını tarihin tozlu raflarına göndermek istediler. Bizler birçok gençlik örgütü olarak, 33 düş yolcumuzu unutmayacağımızı, onlar için adalet gelmezse bu topraklarda yaşayan hiç kimse için adaletin gerçekleşemeyeceğini söyledik. Suruç'un birinci yılında söylediğimiz gibi şimdi de Suruç'un ikinci yılana giderken 'Suruç için adalet herkes için adalet' diyoruz. Biz adaleti yalnızca katledilen 33 düş yolcumuz için istemiyoruz. Biz adaleti geleceğimizi kurmak ve kurtarabilmek için de istiyoruz."

Gençlik örgütleri ayrıca Suruç katliamının ikinci yılına ilişkin 20 Temmuz'da Süreyya Operası önünde saat 19.00'da yapacakları anmaya da çağrı yaptılar.