ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP Gaziosmanpaşa adaylarını tanıttı

HDP Gaziosmanpaşa İlçe Örgütü, düzenlediği kahvaltıda adaylarını tanıttı.

Etkin Haber Ajansı / 09 Şubat 2014 Pazar, 14:58

İSTANBUL- HDP Gaziosmanpaşa İlçe Örgütü, düzenlediği kahvaltıda adaylarını tanıttı.

Gözde Düğün Salonu'nda düzenlenen kahvaltı saygı duruşuyla başladı. Kahvaltıya, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel de katıldı.

Konuşma yapan HDP Gaziosmanpaşa İlçe Eşbaşkanı Cevdet Öçal, "Bizler, yolsuzluk ve rüşvete öncülük etmiş AKP ve şovenist CHP'ye mahkum değiliz, Artık HDP var. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz. HDP sadece seçimi kazanmayı değil, ülkeye demokrasi getirmeyi amaçlıyor" dedi.

HDP Gaziosmanpaşa Belediye Eşaşkan Adayı Feray Mertoğlu ise HDP'nin eş başkanlık sistemiyle yerel yönetimlerde kadınlara eşit temsiliyet hakkı tanıdığını belirtti. Gaziosmanpaşa'ya kadınlar için ayrıcalıklı hizmetler getireceklerini söyleyen Mertoğlu, bunun için kadınların mücadeleye etkin bir şekilde katılması gerektiğini ifade etti.

HDP Gaziosmanpaşa Belediye Eşbaşkan Adayı Erdal Çelik de, HDP'nin yeni bir umut partisi olduğunu söyledi. Çelik, Gaziosmanpaşa'nın yoksulların, emekçilerin yaşadığı bir yer olduğunu hatırlattı, "Sermaye partilerinin gözünü diktiği yerdir Gaziosmanpaşa. Kentsel dönüşüm projeleri bu yüzdendir" dedi.

Ardından HDP İstanbul milletvekili Levent Tüzel, konuştu. Tüzel, yıllardır Türkiye'yi Başbakan Erdoğan gibi düşünenlerin yönettiğini belirtti, "Ama bu kez izin vermeyeceğiz. Yıllardır bizi vaatlerle yönettiler. Bizi kırıntılarla bugüne kadar oyaladılar. Artık yok diyoruz ve bu seçimlerde tüm düzen partilerinin karşısında halkların direnişini kazanacağız" şeklinde konuştu.