ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Adalet Bakanı'nın koruması bir katil

DEP İlçe Başkanı Mehmet Latifeci ile babası Yahya Latifeci'nin katili Behçet Karaağaçlı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in korumalığını yapıyor. Sivas katliamı sanıkları da firari iken belediyede sigortalı olarak çalışmış, askerliklerini yapmış ve evlenmişlerdi.

Etkin Haber Ajansı / 30 Ağustos 2010 Pazartesi, 11:10

ANTAKYA- 1995 yılında iki kişiyi öldüren Behçet Karaağaçlı'nın, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in korumalığını yaptığı ortaya çıktı. Karaağaçlı, 15 yıl önce iki kişiyi öldürdüğü Samandağ'da Bakan Ergin'in yanından ayrılmadı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, anayasa referandumu çalışmaları kapsamında dün Hatay'ın Samandağ ilçesindeydi. Ergin, çeşitli ziyaretlerde bulunurken, sürekli arkasında duran ve korumalığını yapan kişi dikkat çekti.

Bakan Ergin'in yanında bulunun kişi, 30 Mart 1995 yılında DEP Samandağ İlçe Başkanı Mehmet Latifeci ile babası Yahya Latifeci'yi evlerine baskın düzenleyerek öldüren Behçet Karaağaçlı idi.

Karaağaçlı, kamuoyunda 'Rahşan affı' olarak bilinen 'Şartla Salıverme ve Erteleme Yasası'ndan yararlanarak cezaevinden çıkmıştı.

MEZARLARINDA PROVOKASYON ÇIKARMIŞTI

Behçet Karaağaçlı, son olarak Mehmet ve Yahya Latifeci'nin bu yıl düzenlenen anma törenlerinde görülmüştü. Antakya Emek ve Demokrasi Platformu'nun, 30 Mart 2010'da mezarları başında düzenlediği anma töreninde, ülkücüler provokasyon çıkarmıştı. Aralarında Behçet Karaağaçlı'nın da bulunduğu ülkücü grup, jandarmanın arkasında toplanarak sloganlarla platform üyelerini taciz etmişti. Karağaçlı'nın rahat tavırları dikkat çekmişti.

DEVLET KATİLLERİ KORUYOR MU?

35 kişinin yaşamını yitirdiği Sivas Madımak Oteli katliamından sorumlu tutulan ve mahkeme kararı ile aranan ya da hakkında mahkumiyet kararı olan bazı kişilerin de daha önceki yıllarda belediyede çalıştığı, evlendiği ve askerliğini yaptığı ortaya çıkmıştı.

Bu sanıklardan Cafer Erçakmak'ın, aranır durumdayken 26 Mayıs 1998'e kadar SSK'dan emekli aylığı aldığı belirlenmişti. İhsan Çakmak'ın ise üç yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.'nin Güngören Yavuz Sultan Selim Mahallesi metro durağında gişe memuru olarak çalıştığı ortaya çıkmıştı.