ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

CHP'de üçüncü açık telefon skandalı

Gürsel Tekin: Sicilimiz bozuk

CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve İstanbul Milletvekili Bayram Meral'dan sonra CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin de telefonunu açık unuttu. Bu ses kaydı da çok çok konuşulacak. İşte o ses kaydı...

Etkin Haber Ajansı / 28 Ağustos 2010 Cumartesi, 13:32

ETHA ÖZEL- CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve İstanbul Milletvekili Bayram Meral gibi telefonunu açık unuttu. Tekin, referandum mitingi için gittiği Van'da telefonunun açık olduğundan habersiz partililer ile konuşurken CHP için dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. Tekin, "beceremedik" dedi, "yapamadık" dedi ve ekledi: "Sicilimiz bozuk."

TEKİN: BİZİM SİCİLİMİZ BOZUK KARDEŞİM

Ses kaydında partililer, "CHP'de artık olmayacak bir şey yok. Yüzde 47 oy alan bu CHP değil miydi? Böyle bir şevk vardı, bir aşk vardı. Amatör ruh vardı. Gerçi siyaset biraz kirlendi. Özellikle, Özal döneminde, siyaset, amatör olmaktan çıkıp profesyonellerin işi oldu. Bu memlekette öyle adamlar para sahibi oldu ki! Şimdi çok daha değişik versiyonu. O dönem verilen teşviklerin şimdi verilme şansı yok. Çünkü Avrupa Birliği senin… değil. Adamlar alternatifini yarattı. Yaratıcı… Çift yol yaptırdı. Burada Gürpınar Yurdu var. O yol yapıldı, o ömrün bir yıl sürmedi. Bir yıl! Karayolları yaptı. Yandaşına para kazandırdı" eleştirilerinde bulunuyor.

CHP MYK üyesi Gürsel Tekin ise eleştirilere şöyle yanıt veriyor:

"Sizce genelde ticarette kriter ne olur? Güven olur. Güvene dayanır. Ne yaparsınız kardeşim. Mesela Cengiz'e mal vermiş. Ne zaman vermiş 5 yıl önce. 5 yıl önce çalıştığın Cengiz takır takır parasını ödememişse bu 10 yıl sonra geldiğinde tereddütsüz diyor ki kardeşim bu adamın sicili bozuk. Bizim sicilimiz bozuk kardeşim. '89 yılında senin söylemiş olduğun kirliliği vatandaş fark etti, dedi ki ulan ben bu ANAP'a ders verip 56 tane ilde belediye başkanlarına afedersiniz s... çekti. Böyle bir şey olur mu? Bir model koyamadık yahu, aklıselim bir model koyamadık. Ankara'da gizli bir model olmuştu. Yahu Murat Bey, oturup planlama yap partide ya. Böyle bir şey olur mu? Aman kardeşim şu düzeni bozmayalım. Buraları götürüverelim; Ankara gitti, İstanbul gitti, şu gitti, bu gitti... Beceremedik. Yapamadık. Kirlilik üstüne... Kirliliğe şikâyet ettik, dedik ki Dalan mı tamam mı? Dalan'a tamam dedik... Vatandaş geldi... Şimdi toplum düzeni kalmaz. Ondan sora tereddüt ediyor, ya bunlara bir daha bize kredi vereyim mi vermeyeyim mi? Sicilimiz bozuk."

TELEFONUNU AÇIK UNUTAN İLK CHP'Lİ DEĞİL

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, eski Bolu Valisi Ali Serindağ ile görüşürken 42 dakika telefonunu açık unutmuştu. CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral'in de gazeteci Hadi Özışık ile yaptığı görüşmeden sonra telefonunu kapatmayı unutunca kumar masasında olduğu ortaya çıkmıştı.

haber görüntüleri